Email
info@serdarborabayraktaroglu.com

Telefon
0532 500 05 80
Telefon
0212 219 00 12

Adres
Clinic SBB
Teşvikiye mah. Maçka Cad.

Erhan apt. No:16 Kat:2 D:5  Nişantaşı/Istanbul

Sosya Medya

Google Map

Vox Aesthetic

  /  RÖPORTAJ   /  Botoksla Kaş Kaldırma

Botoksla Kaş Kaldırma

Estetik cerrahımız Serdar Bora Bayraktaroğlu kaş düşüklüğü yaşayan kişiler için botoks tedavisini anlatıyor. 

Botoks ile kaş kaldırma için kimler iyi bir adaydır?

Yerçekimi o kadar güçlü ki onu alt etmek nerdeyse imkânsız. Kaşlarımız da yerçekimi ve zamanın etkisine karşı koyamayanlardan. Bu yüzden yüzümüz yıllandıkça en çok endişe duyulan alanlardan biri alın ve kaş bölgesidir. Çünkü çoğumuz alnımızın görüntüsünün tüm yüzü nasıl etkilediğinin pek fark etmeyiz. Konuşurken yıllar içinde sürekli yaptığımız mimikler derinleşip ifademizin değişmesine yol açar. Kısacası yaş aldıkça, sadece alnımızda çizgilenmeler, hacim kayıpları meydana gelmiyor. Aynı zamanda kaşlar da sarkmaya başlıyor. Bu da yüze çatık veya öfkeli bir görünüm verebiliyor. İşte, bu tip problemi olan 40 yaş üzeri kadın ve erkekler kaş kaldırma için iyi birer aday. 

Ameliyatsız çözüm önerisi

Botoks ve dolgu gibi ameliyatsız tedaviler öncelikle önerdiğimiz tedaviler. Kaşları kaldırmanın nihai yolu bir kaş kaldırma ameliyatı olmakla birlikte ameliyatsız olarak da bir miktar kaldırmak mümkün. Özellikle göz çevresine yapılan botoks uygulaması kaşları hafifçe kaldırarak yüze dinlenmiş bir ifade sağlar. Bu tip problemlerde botoks ve dolgu ile sorun düzeltilebilir. Erken yaşlarda başlanan önleyici tedaviler ilerisi için hasta ve cerraha kolaylık sağlamaktadır. Botoks, ameliyatsız kaş kaldırmanın basit ve etkili yoludur. Botoks sadece kaşı kaldırmaz, alın çizgilerini giderir, sarkık kaşları kaldırır ve üst göz kapağının esnek görünümünü azaltır. Sarkık kaşları kaldırmak için kaşların yan tarafına az miktarda botoks enjekte edilmesi yeterlidir. Göz çevresine yapılan botoks işlemi kaşları bir miktar kaldırarak hem göz çevresindeki kırışıklıkları, kaz ayaklarını azaltır hem de kaş kavsinizin daha yukarda konumlanmasına neden olur. Alın ve çevresinin ihtiyaç duyulan bölgelerine botoksu ustaca enjekte ederek alnı yukarı kaldırmak ve genç bir görünüm elde etmek mümkün. Karşılığında daha zarif ve taze görünürsünüz.

Botoks kullanarak ameliyatsız kaş kaldırma işlemi ile zarif bir görünüm elde edebiliriz.

Botoksun yanlış ellerde yapılması ile ‘Mr. Spock” veya ‘Jack Nicholson’ etkisi yaratabiliyor. Ancak çok doğal sonuçlar var.

Ehil olmayan ellerde bu tip sonuçlar görebiliyoruz. Ancak doğru ellerde ise asla fark edilmeyen doğal sonuçlar ortaya çıkıyor. Bizim istediğimiz etki de bu zaten. Bazen ‘Spock görünümü’ yaşayan hastalar kliniğimize geliyor. Bu tip yanlış işlemleri kolaylıkla tedavi ediyoruz. O nedenle doğal sonuçlar için deneyimli estetik cerrahları tercih etmeniz büyük önem taşıyor. Kişinin anatomisine, yaşadığı hayata ve en önemlisi ihtiyacına uygun dokunuşlar yapmak gerekiyor. Böylece en doğru sonuçları elde edersiniz ve etrafınızdaki kişiler sizdeki hoş değişikliği fark eder. 

İşlemden sonra herhangi bir etki var mı?

Yüze uygulanan herhangi bir kozmetik enjeksiyonda olduğu gibi minik şişlik ve hafif morarma bazı kişilerde meydana gelebilir. O nedenle işlem sonrasında bolca su içmeli, öne eğilecek hareketler yapmamalı ve elbette bölgeyi travmadan korumalıyız. Bunun dışında herhangi bir yan etki, ağrı ya da sızı oluşmaz. İşlem çok konforludur.

Botox ile kaş kaldırma sonuçları ne kadar sürer?

Botoksun etkileri uygulamadan sonra üç gün içerisinde ortaya çıkar. Bu sürede botulinum toksin vücutla reaksiyona girerek etki oluşturmaktadır. Botoks uygulamasının etkisi ise hastaya bağlı olarak dört ila altı ay sürebilir. Hasta bu sürede botoksunu keyifle kullanabilir.

Son olarak, botoks ve dolgu ile tedavi başlangıç ve orta seviyelerde sorun yaşayan kişilerde harika sonuçlar verir. Bu tedavi üst yüzün ve kaşın yükseltilmesinde etkilidir. Ancak unutulmamalıdır ki ileri seviyedeki sarkmalarda çözüm ameliyat olacaktır.

 

Post a Comment