Email
info@serdarborabayraktaroglu.com

Telefon
0532 500 05 80
Telefon
0212 219 00 12

Adres
Clinic SBB
Teşvikiye mah. Maçka Cad.

Erhan apt. No:16 Kat:2 D:5  Nişantaşı/Istanbul

Sosya Medya

Google Map

Vox Aesthetic

  /  MAKYAJ   /  Düğünün Yıldızı

Düğünün Yıldızı

Düğünlerin her ne kadar tarzı değişse de gelin olmanın heyecanı asla değişmez. İnsan hayatında en önemli dönüm noktalarından olan evlenme seremonisi çok özeldir. 

Peki aylar öncesinden planlanan düğün töreni, gelinlik ve davetli sayısı gibi detayların yanında saç ve makyaj konusunda nasıl bir karar vermelisiniz?

İşte saç ve makyaj modasının yeni sezondaki gelinler için önerileri.

Bu yıl dünyanın yaşadığı değişim hayatımıza da yansıyor. Bu nedenle törenler gibi gelinlik ve makyaj trendleri de sadelikten yana. Doğallığın ön planda olduğu saç tasarımları ve makyaj uygulamalarında parlamanızı sağlayacak öneriler:

Doğal, gevşek veya yarı toplanmış saçlarıyla yürüyen gelinleri her zamankinden daha fazla göreceğiz. Artık saçınızı serbest bırakma korkusu yok, tekrarlanan yaylara ve tokalara elveda! Böylelikle tören boyu rahat ve zinde hissedeceksiniz.

Rüzgar karış ve anı yaşa!

Düğünün konsepti, gelinliğinizin tarzı elbette saç tasarımınıza yansıyacak. Elbiseniz hacimli ise saçınızın daha sade olması gerekiyor. Yine makyajınızın da saçla uyumlu şekilde doğallığı yansıtabilir. Bu nedenle saçlarınızı rüzgarda hafif dalgalanmış gibi kullanabilirsiniz.

Eğer yeterince uzun değilse hafif dalgalı bir model de aynı etkiyi verecektir. İster çok uzun bir saçınız olsun, ister bob kesimi dalgalar tam size göre. İsterseniz dalgaları toplu bir saç modelinde de kullanabilirsiniz. Bu sayede hem gevşek hem de yarı toplu halde harika görünecekler. Ayrıca bu sayede daha hacimli ve uzun etkisi yaratabilirsiniz.

Örgüler 

Eğer biraz daha iddialı olmak isterseniz örgüler tam size göre. Görünümüze değişik bir hava katmak ve gecenin yıldızı olmak için özel bir örgü herkesi mutlu edecektir. Bu yıl gelin başlarında bantlar da çok moda.

Her zamankinden daha doğal bir makyaj

Makyajda yine doğallık çizgisinde devam ediyoruz. Bu yılın minimal tarzında makyajlar da var. Gelinler, çok daha ince bazlı, parlak, doğal, nemli ve sağlıklı görünen bir ciltleri ile göz dolduracaklar. Cilde kat kat sürülen bazların modası çoktan geçti. Aydınlatıcılar, kararında bronzlaştırıcılar, pembeler, nude tonların yanında parlak dudaklar sizi ışıl ışıl yapacak. 

Doğal renkler

Genelde gelinler için yapılan iddialı koyu renk göz makyajları yerini doğallığa bırakıyor. Bu yıl koyu, siyah veya gri hiç bir şey yok. Gözler çok yumuşak bir şekilde, kahverengiler, bejler ve gül tonları ile dikkatleri üzerine çekecek. 

Ve bol ışık! Çünkü o ışıltılı ve ıslak görünümü sağlamak için, saten ve parlaklık tercih edeceksiniz.

Çok parlak dudaklar

Parlak dudaklardan daha parlak ve ışıltılı olan ne olabilir? Onları geçmiş sezonların düğünlerinde de gördük. Ancak gelinlerin dudakları bu sene daha nemli ve ıslak etkili. Ek olarak, bu trendi daha vurgulamak için mercan, macenta veya pastel pembe rujları birkaç fırça darbesi ile kullanmanız size özgürlük sağlayacaktır. 

Işık yaymak için bundan daha iyi bir gün bulamazsınız. Işıldayın!

 

Post a Comment