Email
info@serdarborabayraktaroglu.com

Telefon
0532 500 05 80
Telefon
0212 219 00 12

Adres
Clinic SBB
Teşvikiye mah. Maçka Cad.

Erhan apt. No:16 Kat:2 D:5  Nişantaşı/Istanbul

Sosya Medya

Google Map

Vox Aesthetic

  /  GÜZELLİK   /  Kışa hazır mısınız?

Kışa hazır mısınız?

Kış mevsimi cilt bakımı için özel önem taşır. Geçen yazdan kalan güneşin yıkıcı etkilerini tamir etmek ve yaklaşan soğuk havaların olumsuz etkilerinden korunmak için özel önlemler almak gerekir. Ayrıca bu mevsimde kuru ve hassas cilde sahip olan kişiler daha da dikkatli olmak zorundadır. Çünkü kış aylarında cildimiz yıpranmaya daha meyilli olur. Bunun sonucunda kuruma ve deformiteler meydana gelir. Soğuk havanın metabolizma üzerindeki etkisi düşen nem oranları ile birleşince cilt daha da kurur.

Bu yüzden sürekli nem bakımı özel önem taşır. Hassas ciltlerin özellikle dikkat etmesi gereken kuruma problemi ayrıca tüm cilt tipleri için de risk faktörü olarak karşımıza çıkar. Soğuk rüzgarların çatlattığı dudaklar ya da eller özel bakımı kesinlikle hak ediyor.

Nem ihtiyacını karşılamak önemli!

Kışın daha kalın giysiler ile koruduğumuz vücudumuz diğer yerlere göre nem kaybından daha az etkilenir. Yüz, boyun ve eller savunmasız biçimdedir. Bu yüzden cilt bakımınızı yaparken tüm nem dengesini korumaya yönelik bir bakım uygulamakta fayda vardır. Size önerimiz öncelikle bir uzmandan mutlaka cilt tipinizle ilgili bilgi almanız. Buna uygun bakım ritüelleri ve ürünleri cildinizi uzun vadede koruyup gençliğini muhafaza edecektir. Kışın cilt yapısını destekleyen doğal ürünleri tercih etmeniz önemlidir. Cildin yapısını beslemek ve yumuşaklığını sağlamak
ilk dikkat etmeniz gereken nokta. Doğal yağların bileşiminden oluşan vitamin takviyeli ürünler, nemlendiriciler ilk tercihiniz olmalı. Kısacası cildinizin nem tutma kapasitesini artırmak ve korumak gereklidir.

Sadece yüz değil tüm vücut önemli!

Cilt bakımını salt yüz ve boyun olarak değerlendirmek kadınlarımızın yaptığı en büyük hatalardan birisidir. Eller, ayaklar, bacaklar, kollar ve tüm bedenimiz neme ve bakıma muhtaçtır. En çok ihmal ettiğimiz ayaklarımıza kışın özel bir bakım uygulamak ayrıca önemlidir.Ayrıca ciltteki renk dalgalanmaları da bu sayede giderilecektir. Çünkü uzun süreler kapalı kalan ayaklarımızda oluşan cilt hasarları yazın sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir.

Plajda ya da gündelik hayatta açık ayakkabılar kullanıldığında ortaya çıkan bakımsız cilt mutsuzluk verici olabilir. Duş sonrasında hafif nemli halde uygulayacağınız cilt tipinize uygun krem ve bakım ürünleri hayat kurtaracaktır. Rutin bakım ve masaj terapileri için steril bir yerde işin uzmanından destek almanız en iyi sonucu sağlayacaktır.

Pandemi Sürecinde El Bakımı

Hem kış hem pandemi süreci en çok ellerimizin yıpranmasına yol açıyor. Soğuk havaya maruz kalan ellerimiz ekstradan temizleme ve dezenfektan ürünleri ile iyice yıprandı. Yazdan kalan güneş lekelenmelerinin de iyice belirginleştiği bu süreçte ellerimize özel önem göstermeliyiz.

Öncelikle işe yıkama ve dezenfektan ürünleri ile başlayabiliriz. Çok sık tekrarlanan bu işlemler için ellerimizde kullandığımız bu tip ürünlerin en iyisi olmasına dikkat etmeliyiz. Soğuk havanın etkisi ile iyice yıpranmaya meyilli ellerimizde yıkımı azaltmak için hijyen ürünlerinin kalitesi ve nem destekli olması tahmininizden daha önem taşıyor.

Nemini kaybeden kuru cilt çatlak oluşumunu hızlandırabilir. Bu hem elinin cilt sağlığını hem de çatlaklar ile vücuda mikrop yerleşimine neden olabilir. Bu yüzden gliserinli doğal temizlik ürünleri kullanmak önemli. Yine cilt temizliğinde sıvı sabun yerine bitkisel yağ içerikleri olan ve doğal yöntemlerle yapılmış klasik sabunlar ilk tercihiniz olmalı.

Post a Comment