Email
info@serdarborabayraktaroglu.com

Telefon
0532 500 05 80
Telefon
0212 219 00 12

Adres
Clinic SBB
Teşvikiye mah. Maçka Cad.

Erhan apt. No:16 Kat:2 D:5  Nişantaşı/Istanbul

Sosya Medya

Google Map

Vox Aesthetic

  /  GÜZELLİK   /  Yaza Veda Ederken Cildimizi Nasıl Koruyacağız?

Yaza Veda Ederken Cildimizi Nasıl Koruyacağız?

Yaz gitti ve yerini hafif serin günlerin ev sahibi sonbahara bıraktı. Hepimiz yazı doya doya yaşadık. Hızla geçen sıcak günlerde güneşe ister istemez teslim olduk. Sıcak ve kuru havaların sağlıklı bronzluğun maalesef bir bedeli var. Nem kaybı ve buna bağlı yıpranmalar. İşte bu bedeli cildinize ödetmemek için gelin önerilerimize kulak verin.

Sonbaharda yazın bronzluğunu korumak için çok fazla çaba göstermek gerekir. Bol nem su tüketimi anlamına geleceği için önem taşır. 

Güneşten kaç!

 Sonbahar güneş ışınları konusunda yaz mevsimi kadar acımasız değildir. Ancak yine de bu konuda hassas olmak da fayda var. Gün içerisinde özellikle dışarıya çıktığınız saatlerde önceden kendinizi korumaya almalısınız. Yüksek faktörlü kremler ya da içeriğinde koruyucular olan ürünleri kullanmanız gerekiyor. Unutmayın güneş özellikle ülkemiz gibi Akdeniz iklimi olan yerlerde 4 mevsim hükmünü sürüyor. O nedenle yıl boyu koruma kullanmak cildiniz açısından önem taşıyor. 

Soyarak tazelen

Yaz günlerinin kuruttuğu cildinizde oluşan hasarı peelingler ile gidermek mümkün. Sıcaklarda kuruyan ve hafif lekelenen ciltler için mutlaka peeling terapisi uygulayın. Bunu ister evinzide ister bir kliniğin konforlu ortamında yapabilirsiniz. Ancak mutlaka rutin aralıklarla bu terapiyi tekrarlayın. Ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz. Cildinize uygun alacağınız bir ürünü kullanarak kışa zinde gireceksiniz. Ayrıca ciltteki renk dalgalanmaları da bu sayede giderilecektir. 

Yumuşak temizleyiciler seçin

Sıcağın yeterince yıprattığı cildiniz için çok yumuşak temizleyici ürünler tercih edin. Yoksa zaten deforme olmuş cildinizi daha fazla yorarsınız. Bu da sizi olduğunuzdan daha yorgun ve yıpranmış gösterir. Bu nedenle seçtiğiniz ürünlerin cildinizi yormamasına ve beslemesine özen gösterin. Losyon, süt ve benzeri yumuşak içerikli kremleri tercih etmeye özenin.

Arınmanın tam zamanı!

Cildiniz için zorlu geçen yaz günlerinden sonra ona  gereken özeni gösterin. Ve rahatlaması için arınma fırsatını esirgemeyin. Kliniklerden alabileceğiniz cilt tipinize uygun arındırıcı ürünler sonbaharda cildinizi rahatlatarak sağlık katacaktır.  Ölü tabakanın gitmesi ile yeni tabakanın güvenle oluşması cildinizin sahip olduğu ışıltı ve güzelliği tekrar ortaya çıkaracaktır. 

Nemi unutma!

Sağlıklı bir hayat istiyorsanız anahtar kelime ‘Su’. Cildimizin her mevsim ihtiyaç duyduğu nem hepimizin bildiği bir gerçek. Gün içinde tükettiğiniz su miktarı kadar kullandığınız ürünlerde de nem takviyesi olmasına özen gösterin. Makyaj çantanızın vazgeçilmezi olarak nemlendiricileri günlük rutininizden eksik etmeyin.  Ayrıca nem bakımlarını da unutmamanızı öneririz. Yoğun nem takviyeleri her mevsim ama en çok sonbaharda işinize yarayacaktır. 

Temizlik önemli!

Bir cildin sağlıklı olduğunu anlamanın birkaç yolu var. Bunlardan birisi de gözenekleri. Eğer gözenekler büyük ve belirgin ise yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. Sıcak zamanların etkisi ile genişleyen gözenekleri sonbaharda yok edebilirsiniz. Özel bakımların yanında gözenek temizleyici ve sıkılaştırıcı günlük ürünler bu konuda işinizi kolaylaştıracaktır. 

 

Post a Comment