Email
info@serdarborabayraktaroglu.com

Telefon
0532 500 05 80
Telefon
0212 219 00 12

Adres
Clinic SBB
Teşvikiye mah. Maçka Cad.

Erhan apt. No:16 Kat:2 D:5  Nişantaşı/Istanbul

Sosya Medya

Google Map

Vox Aesthetic

  /  Plastik Cerrahi   /  Yüz Germe Ameliyatı! Peki Hangi Yaşta?

Yüz Germe Ameliyatı! Peki Hangi Yaşta?

Yüz Germe Ameliyatı İçin En İyi Yaş Nedir?

 

Yüz germe, yüz ve boyunda oluşan yaşlanma belirtilerini düzelten ve iyileştiren eşsiz bir  plastik cerrahi prosedürüdür.

Ameliyat ile yüzdeki sarkmaları giderip yüzün ve boynun görünümünü iyileştirebiliriz. Ayrıca yüz germe işlemini blefaroplasti (göz kapağı cerrahisi), boyun germe ve cilt yenileme tedavileri gibi diğer prosedürlerle birleştirerek tam yüz gençleştirme yapmak da başarılı sonuçlar almamızı sağlar. Yüz germe ile ilgili olarak ‘yaşlı olmak lazım! gibi yanlış bir inanış var. Bu yanlış kanıya ışık tutmak için bu yazıyı kaleme aldım. Peki yüz germe ameliyatı için en iyi yaş nedir?

 

Yüz germe için iyi yaş nedir?

Yüz germe ameliyatının sonucunu 7-10 yıl boyunca çok konforlu biçimde kullanabilirsiniz. Bu yüzden ideal olarak 40’ların ortası ile 50’lerin başında ilk yüz germe daha sonrasında ise, 60’ların ortasında ikincil bir “tazeleme” yüz germe ameliyatı öneriyoruz.

 

Bir yüz germe ameliyatı için çok mu yaşlı yoksa çok mu gencim?

Yüz gerdirme kararı çok kişiseldir. Bu nedenle hastalarımıza yüz gerdirme için doğru yaş konusunda tavsiyelerde bulunurken hastanın isteklerini de göz önüne alırız.  Aynı yaştaki insanlar arasında, cilt durumlarının “genetik yaşını” etkileyecek farklı faktörler vardır. Bununla birlikte, 40 yaşın üzerindeyseniz ve bir yüz gerdirme düşünüyorsanız, çok uzun süre beklememek gerekir. Bunun nedeni, kırklı yaşların ortalarında veya ellili yılların başlarındaki kadınların en iyi sonuçları elde etmek için yeterli cilt elastikiyetine sahip olmalarıdır.

Tipik bir yüz germe etkisi 7-10 yıl başarıyla sürecektir. Bu yüzden ideal olarak 40’ların ortası ile 50’lerin başına bir ilk yüz gerdirme ameliyatı için uygundur. 60’ların ortasından sonra ise ikincil bir “tazeleme” yüz gerdirme öneriyoruz. Erkekler ise 50’li veya 60’lı yaşların başında yüz germe konusunda istekte bulunurlar.

Hangi Yaş İçin Hangi Prosedür Önerilir?

Estetik plastik cerrahi ve cerrahi olmayan yüz gençleştirme konusundaki kapsamlı deneyimimize dayanarak, yaklaşık yaşınız ve durumunuz için işe yarayacak yüz germe veya cerrahi olmayan prosedür ile ilgili genel yönergeler sağlayabiliriz.

 

Yaklaşık Yaş: 35+

Otuzlu yaşlarınızda bir yüz germe olması nadir olmakla birlikte, görünüşünüzü yenilemenizi veya genç bir profili korumanızı önerebileceğimiz birkaç cerrahi olmayan prosedür vardır:

 

Dermal Dolgular.

Hafif kırışıklıkları ve kaşlarını hafifletmek için Botox yapılabilir. 

Dudak çevresindeki ince dudak çizgilerini ve kırışıklıkları azaltmak, hacim eklemek ve cildi pürüzsüzleştirmek için Dudak Dolgusu idealdir.

Yine dokuları pürüzsüzleştirmek ve yara izlerini azaltmak için mikro iğneleme işlemlerini de öneriyoruz. 

 

Soyma İşlemleri

Kimyasal Peelingler hafif kırışıklıklar, ince çizgiler, akne izleri, genişlemiş gözenekler, düzensiz cilt pigmentasyonu ve güneş hasarı tedavisi için idealdir. Dermabrazyon ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak için çalışır

 

Yaklaşık Yaş: 40+

Genel bir kural olarak, kırkların başında ya da ortasında yüz germe ameliyatı olmayı seçen hastalar, daha sonra yaptıranlara göre daha iyi, daha uzun soluklu bir sonuç alırlar. 

 

Peki yüz germe prosedürleri nasıl olur?

 

Yüz germe ve boyun germe, genel olarak sarkmış yanak ve çene bölgesindeki cilt gevşekliğini veya orta yüz sarkmasını gidermek için idealdir. Bu tür yüz germe işleminin en büyük avantajlarından biri, daha az revizyon ile yaklaşık 10 ila 15 yıl süren etkilerle daha uzun ömürlü olmasıdır.

Yağ Enjeksiyonu

Vücudunuzun kendi yağından yüz hacminizi geri kazanmak için yapılan işlemdir. Olukları doldurmak, daha genç bir görünüme kavuşmak ve hacmi arttırmak için ideal bir tedavi.

 

Yaş: 50+

Eğer 40’lı yaşların ikinci yarısında ameliyat olmadıysanız 50 yaş üzerinde ameliyat olabilirsiniz. Eğer ameliyat olduysanız 60’lı yaşların ortasında ikincil bir yüz germe ameliyatı olmanız mükemmel bir sonuç almanızı sağlayacaktır. 

 

Post a Comment

You don't have permission to register