Email
info@serdarborabayraktaroglu.com

Telefon
0532 500 05 80
Telefon
0212 219 00 12

Adres
Clinic SBB
Teşvikiye mah. Maçka Cad.

Erhan apt. No:16 Kat:2 D:5  Nişantaşı/Istanbul

Sosya Medya

Google Map

2021 Sonbahar Editör

Herkese merhaba,
Bu sayımızda sizlere kendimiz için yenilenmeye dair neler yapabiliriz biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.
Hepimiz için zor zamanlardan geçtik. Pandemi etkisiyle hayatımızda meydana gelen birçok değişiklik bizleri biraz içimize döndürdü ve aynı zamanda dış dünyaya kapattı. Fakat şimdi değişim ve dönüşüm zamanı.
2021 sonbaharında bu değişim ve dönüşümleri yaşarken cildimiz için neler yapabiliriz nasıl yenileyebiliriz size bu yazımda bunlardan bahsedeceğim.
Her şeyden önce en temel kuralımız her zaman için bedenimizi ve cildimizi koşulsuz sevmek olmalı…
Çevresel faktörlerden dolayı yorgun olan ciltlerimiz, pandemi sürecinde maske kullanımı ile birlikte daha da yorulmuş oldu. Akne, siyah nokta veya mat bir görüntü şikayetleri bu süreçte epeyce yoğunlaştı. Cildimizi tanımak bu dönüşüm ve yenilenme için güzel bir başlangıç olacaktır.

Eğer ki leke problemi yaşıyorsanız; cildinizi yenilemeye hafif soyucu özelliği olan meyve asitleri ile başlayabilirsiniz. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte meyve asitleri içeren bakımlar eskisi kadar keskin ve zor tedaviler olmaktan çıktı. Meyve asit bakımları cilt lekelerinizi açarken aynı zamanda cildinizi siyah nokta ve aknelerden de arındıracaktır. Düzenli bakım yaptırmak ve destek amaçlı ev ürünü kullanmak çok etkin sonuçlar sağlayacaktır. Tabi bu tedaviye başlamadan önce muhakkak cilt uzmanınıza danışarak tam anlamıyla nasıl bir tedaviye ihtiyacınız olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Doğru yönlendirme sizlere doğru sonuçlar sağlayacaktır.
Aynı zamanda Fraksiyonel Lazer tedavileri, Altın iğne tedavilerine de başlayarak cildinizin yenilenmesini ve daha parlak, kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Ben genelde retinol içerikli ev ürünlerini bu tarz tedaviler ile kombinliyorum. Böylelikle hastalarım çok daha etkin sonuçlar alıyorlar.
Klasik bakım ise bu süreçte hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmalı. Klasik bakımlarda amaç cilt tipinize uygun ürünler ile beraber cildinizi siyah nokta, akne, ölü deri , çevresel faktörlerin getirmiş olduğu kirden arındırmak ve bununla beraber cildinizin nefes almasını sağlamaktır. Ortalama 30-40 günde bir tekrarlayacağınız klasik bakımlar ile beraber birkaç ay içerisinde cildinizde gözle görülür bir fark ortaya çıkacaktır.
Size önermiş olduğum bu bakımlar son bahar mevsimi için en uygun olanlarıdır. Son bahar mevsimlerinde cildi hafifçe soymak; seneye yaza sizi tam anlamıyla hazırlamış olacaktır. Aynı zamanda cilt döngünüzü iyileştirecek ve gözenekleriniz ile cildinizin mat görüntüsünü tedavi edecektir. Tedavilerinize uygun ev ürünlerinizi ise düzenli bir şekilde kullandığınızda cilt değişiminiz ve yenilenmeniz muhteşem olacaktır.
Eğer ki bu yazımı sizlerde okuyorsanız haydi şimdi hep beraber pandemi yorgunluğumuzu bir kenara bırakalım ve yenilenmeye, tazelenmeye cildimizden başlayalım.
Bir sonraki yazımda görüşünceye dek kendinize ve cildinize çok iyi bakın…

Post a Comment